Istorija.net Tomo Baranausko istorijos puslapiai  
 
FORUMAI * ФОРУМЫ * FORUMS
Lietuvos istorijos forumas * Форум истории Литвы * Forum of Lithuanian history
.
 
2012-01-12

Leonidas Donskis pakilo aukščiau

Radęs internete nuorodą į Europos parlamento nario Leonido Donskio "Veidaknygės" (Facebook, http://www.facebook.com/leonidas.donskis) įrašus, kuriuose jis nerausdamas keikia savo buvusį bendražygį Gintarą Steponavičių, su kuriuo kartu propagavo liūdnai pagarsėjusią Aukštojo mokslo reformą, o dabar dėl tos pačios reformos reikalauja jo atsistatydinimo ir vos ne teismo, nusprendžiau atgaivinti jo ir jo skaitytojų atmintį apie ankstesnę šio politinio veikėjo veiklą. Ta tema portalui Delfi.lt parašiau komentarą "Aukštojo mokslo reforma, L. Donskis ir krokodilo ašaros".

Tą dieną poną L. Donskį jo "Veidaknygės" komentaruose ištiko isterijos priepuolis. Manyčiau, niekam nepakenks iš arčiau pažinti mūsų "atstovą" Europos parlamente, taigi paskaitykime.Apšilimui Leonidas Donskis pradėjo nuo žodžių: paskvilis, kriptofašistinis, kliedesiai, insinuacijos:


Ką tik Delfyje pasirodė Tomo Baranausko paskvilis apie mane. Esu šitą kriptofašistinį istoriką užblokavęs savo facebooke, bet jis rado būdą įliįsti pas mane atgal su kauke. Dedukcijos čia reikia nedaug, kad šitą suprastum. Jo kliedesių ir insinuacijų aš nekomentuosiu. Bet jo naudojami metodai nenusipelno komentaro.

Šia tema užsimezgė didesne dalimi apologetiška "diskusija" su jo gerbėjais, garbintojais ir dievintojais. Pirmieji sureagavę gerbėjai draugiškai ragino su manim kovoti ne virtualiai, o tiesiog primušti: "švelniai reikia, tik kojom, tik į veidą". Šis pasiūlymas pono L. Donskio buvo tyliai praleistas pro akis be jokios reakcijos, matyt, jo intelektualinei erdvei tiko, bet lūpoms ir klavišus liečiantiems švelniems pirštų galiukams buvo kiek per aštrus.

Čia reikėtų pastebėti, kad ponas L. Donskis labai akylai sergsti savo "intelektualinę erdvę" nuo jai nederančių minčių ir Veidaknygėje rūpestingai šalina iš savo profilio tuos komentarus ir jų autorius, kurie gali įnešti sumaišties į darnų jo gerbėjų, garbintojų ir dievintojų chorą. Būtent savo kulto kūrimui jis plačiai panaudoja Veidaknygės galimybes, ir mano, kad gali bendrauti per ją su tūkstančiais ar nors ir milijonu savo rinkėjų ir gerbėjų (visi Facebook sistemoje užsiregistravę asmenys gali matyti jo rašliavą), bet uždrausti čia "įlįsti", "įsibrauti" ir "vogti" jo mintis tiems, kas klastingai kėsinasi ponulį sukritikuoti. Būtent dėl šios "šventvagystės" ne tik pacituotame, bet ir toliau pyškinamuose komentaruose ponas L. Donskis labiausiai šaukėsi Dangaus keršto.

Bet visų pirma kilo liaudies susidomėjimas paskelbtąja "kriptofašizmo" sąvoka, kuria kaipo pirmąja, apdovanojo mane ponas Leonidas. Jo draugužis, tituluojamas filosofu, lyčių lygybės konsultantu ir t.t. ir pan., Algirdas Davidavičius netgi davė patikslinančią definiciją: "Kriptofašizmas labai tinkamas terminas, manau. Nors aš beveliju naudoti kitą -- filonacimas, mėgavimasis įvairiais nacių režimo ideologijos šaltiniais, dalimis, idėjomis, estetika, praktikomis."

Kiek tai susiję su manimi, turėčiau turbūt parašyti kokį nors komentarą, bet manau, kad daugeliui čia cituotų ir necituotų tekstų geriausiai tinka standartinis "Pipedijos" įspėjimas: "Bent dalis šiame straipsnyje (šiuo atveju - šiose citatose - T.B.) išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.  Įtariame, kad tai - mažų mažiausiai gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra." Tad toliau, cituodamas poną L. Donskį ir jo draugus, šio komentaro nebekartosiu, bet jį reikia turėti galvoje, norint tinkamai suprasti tekstą.

Šioje vietoje į intelektualų pokalbį įsijungė ir pats L. Donskis: "Kriptofašistu, t.y. besimaskuojančiu ir slaptu fašizmo simpatiku, aš drąsiai galiu pavadinti žmogų, kuris mane užsipuolė dėl sąmokslo aukos ir sąžinės kankinio Petro Stankero persekiojimo. Įdomu, kad jo antisemitizmas natūraliai jį atvedė prie manęs - vadinasi, ne septynių šalių ambasadų nota Vidaus reikalų ministerijai, ne jaunų inteligentų laiškas "Veidui" lėmė ministro Palaičio sprendimą Holokaustą leganda pavadinusio žmogaus paslaugų atsisakymą, o mano nuomonė. Kodėl mano? Aš oficialiai kur nors kreipiausi? Ne. Bet kalta mano visagalybė - ypač mano kilmės visgalybė... Aš per daug lengvai atpažįstu tokius atvejus, kad man reikėtų ilgai analizuoti Tomą Baranauską. O stilistika ir kito asmens pokalbio turinio su manimi facebooke atpasakojimas - tai tiesiog žemiau kritikos."

Priminsiu tik, kad čia ponas L. Donskis leido sau prisiminti vieną ryškesnių savo gyvenimo "žygdarbių" - dalyvavimą susidorojime su istoriku Petru Stankeru, ir eilinį kartą už sėkmingai nuveiktą darbą prisisegti sau virtualų medalį. Petras Stankeras, dėl dviprasmiškai nuskambėjusios korektūros klaidos jo straipsnyje apie Nirnbergo tribunolą žurnale "Veidas" buvo užsipultas dėl tariamo holokausto neigimo L. Donskio ir panašių "intelektualų" iš "Naujosios kairės" sambūrio bei operatyviai išmestas iš darbo. Nepaisant to, kad P. Stankeras niekada nė neketino neigti holokausto, L. Donskis savo poelgiu iki šiol labai didžiuojasi ir netgi "lengvai atpažįsta" "kriptofašistus", tokius kaip aš, kurie tokią jo veiklą laiko neverta pagarbos.

Tolesniuose savo komentaruose ponas Leonidas išreiškė įsitikinimą, kad aš be jo tiesiog negaliu gyventi: "O dėl to, ką jis rašo - aš daug metų tyrinėju neapykantą. Reikalas tas, kad nekenčiantysis negali gyventi be savo neapykantos objekto. Visa kita - modalumo reikalas. Man belieka jį užjausti, nes aš, laimei, lengvai pajėgiu gyventi be minčių apie jį." Jis neapykantą mat tyrinėja... Toliau visgi paaiškėjo, kad L. Donskis jaučiasi įvertintas ir pamalonintas to mano negalėjimo be jo gyventi: "Ką man reikėtų galvoti apie save, jei paaiškėtų, kad jis mane mėgsta ir gerbia?"

Šia tema tuojau pasirodė ir jaudinanti dviejų nuskriaustų širdžių sutartinė, kurios tiesiog nedrįstu kaip nors komentuoti ar trumpinti, tiesiog pateikiu kaip yra:

"Nida Vasiliauskaitė Šlykštus straipsnis. Apie mane irgi buvo ne mažiau bjaurų ir idiotišką jau seniai parašęs. Ką gi.. Dar mokyklos laikais panašiais atvejais sakydavau sau: "To ir reikėjo tikėtis. Normalu. Rimtai sunerimti reikėtų, jeigu tokie personažai imtų reikšti pritarimą - būtų aiškus signalas, kad esu jų skonio".Vakar 18:10 · Patinka ·  7

Leonidas Donskis Nidai: taip, Nida, pamenu. Jis Jus pagerbė išskirtiniu dėmesiu ir dar sugebėjo kažkokią foto klastotę po neramumų prie Seimo siuntinėti kaip tariamą Jūsų nuotrauką. Tai viską pasako apie šį asmenį. Tai, kad esame vienodai jo nemėgstami ir šmeižiami, turėtų būtų traktuojama kaip neabejotinas komplimentas mums. O man malonu atsidurti Jūsų kompanijoje.

Vakar 18:20 · Patinka ·  5"

Na, ką gi, džiaugiuosi pradžiuginęs gerbiamus viešuosius intelektualus neabejotinais komplimentais. Tik kam tokia audringa reakcija? Dėl blogos stilistikos? Nesimokykite, gerbiamieji, stilistikos iš manęs! Mokykitės iš Leonido Donskio.

žymės: , , , , ,

18 Komentarai (-ų):

Anonymous aurimass rašė...

Lionečka ir Nidutė. Liberalas (?) ir pseudoneokomunistė vienoje kompanijoje ? Ir dar su malonumu ? O kodėl gi ne - pvz. Paleckis ir Sniečkus,tik šitie bent jau po laiko nagus graužėsi, aniems dviems, matyt, laikas dar neatėjo. Gal ir neateis, moksliškai betyrinėjant neapykantą. L.D. mat paprasta, tyrinėjimo objektas visą laiką šalia pat su visu modalumu, užtenka tik į veidrodį pasižiūrėt. Po to matyt prasideda vaizdinių transpozicija - reikia kur nors šone kitą susirasti, kad nuosavas taip neslėgtų.
P.S. O oponentui burną "užrišti" diskusijos (?) metu - superliberalu, ne vieną tokį liberalą-laisvūną matėm istorijos miglose, o ir dabartyje - va kaimynas mūsų, bat'ka toks, kiba pas Lionečkos mokytojus mokėsi (nedrįstu L.D. jam į mokytojus piršti - per jaunas).
P.S.2 Baranauskai, laikas būtų susirūpinti savo elgesiu - baigiat papiktinti visus liberaliojo žodžio šviesulius mūsų padangėje. Užsirauks paskui, nebešvies, bus gūūūdu Europos centre, nebevažinės niekas iš Briuselio į Maskvą ir atgal "trumpiausiu" keliu. Negerai, batiuška, negerai ...

2012-01-12 21:24:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

жрат жрат жрат

2012-01-14 23:17:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Apibendrinsiu. Jidišlando propaganda skirta ES arbitražui dalinant Lietuvą "atsarginiam" Izraeliui su Šiaurės Jeruzale kurti, patenkinant ir kitus interesantus. Tai ir minėtasis rusas L.Donskis, ir pilni knygynai satanistų opusų tipo D.Katco "Lithuanian jewish culture" ("Lietuvos kultūra - žydiška"), ir daugybė sionistų agentūros saitų (gal Lietuvos atveju sionistus reiktų vadint "paneristais" ar "devintfortininkais"?). Nenuostabu, kad jie išdidžiai nereaguoja į jokias rašytines provokacijas ir oponentų nuomonę. Pvz. sau prieinamais kanalais, kad pseudonimu "katastrofijus" rašiau, mano manymu, šiuos Lietuvos priešus turėjusias tikrai įžeisti rašliavas. Ir nieko - užbanina, užblokuoja ir nereaguoja. Nes jiems už papildomą "darbą" - lotis su visokiais entuziastais - Izraelis nemoka. Tuo labiau, kad jie nesugebėtų rasti argumentų tokiems projektams, kaip "žydų tauta" pagrįsti. Jiems moka tik už Palestinos pavyzdžio ES arbitražui renkamus balus. Tiesa, paklausiau poros savo draugų, dirbančių VAD, kame čia kampas, kad esu nekviečiamas į prokuratūrą. Atsako - ant žydų ir lenkų tautų galima varyt ką tik nori - tai adekvati gynyba prieš propagandą ir savygina, mat visad galima rasti ankstesnių oponentų antilietuviškos rašliavos. Ant gėjų ir čigonų varyt negalima, nes tai nebūtų savygina - mat jų antilietuviškumas niekaip nepasireiškia. Kiek moralu tai, kuo jie užsiima, ne mūsų reikalas ir ne mums suprasti ir vertinti. Jei būtų pavardės ir asmeniniai įžeidimai, juos pasiųstų kreiptis administracine tvarka. Draudžiama tiktai grąsinti smurtu aukščiausiems valstybės vadovams.
Mes Izraelio agentūrai ir Izraelio propagandai, neegzistuojam, kai ir Lietuvos valstybė ir lietuvių tauta. Jiems egzistuoja niekieno teritorija, kurioje reikia "atkurti" jidišlandą ("jidišlando" žemėlapis knygoje "Žydai Lietuvoje" - Sud. L. Lempertienė, J. Šiaučiūnaitė-Verbickienė, idealiai sutampa su Lietuvos teritorija) ir sukurti atsarginį variantą Izraeliui. Todėl nėra jokios prasmės priešams reikšti mūsų nuomonę (mes jiems nulis). Rašyt reikia tik lietuviams, ir be savicenzūros. Jei bijosim net parašyt, kad priešas yra priešas, tai tuo labiau bijosim į jį šauti.

2012-01-25 19:33:00  

Blogger Tomas Baranauskas rašė...

Anonime "katastrofijau", paprasčiausias anglų kalbos pramokimas sumažintų jus kamuojančių katastrofų skaičių (pvz., "Lithuanian jewish culture" reiškia ne "Lietuvos kultūra - žydiška", o "Lietuvos žydų kultūra"), nors vargu, ar jus nuo jų išvaduotų - labai jau jų daug... O tema, beje, visai ne apie žydus, nors jums ir Donskiui ir atrodo kitaip.

2012-01-26 00:31:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Na kas būtų, jei forumuose būtų vien vienas su kitu nelinkę bendrauti intelektualai be komentatorių? Rašytų visi intelektualius rašinius ir stebėtųsi, ko su jais nebendrauja (kaip kad čia). O internete anonimų aplamai tai nėra - visi surandami. Galvoju, kad kiekvienam intelektualui reikia atsakomosios reakcijos ar recenzijos. Todėl anoniminiai komentatoriai - tai būtina tarpinė tarp didžiai protingų žmonių.
O "Lietuvos kultūra - žydiška" ir "Lietuvos žydų kultūra" - tai absoliučiai analogiškai absurdiški teiginiai, todėl tai yra lygiai tas pats, kaip išversti. Mat viename kultūros areale yra tik viena kultūra, jei tas kultūros arealas pirminis. Taip pat Lietuvoje nėra ir niekad nebuvo jokių elfų, žydų ar hobitų tautų su jų kultūromis. Tai yra mitologija arba projektai. O apie minėtą ES kolaborantą rusą L.Donskį neįmanoma kalbėt neminint jo veikos ir užsakovų. Katastrofų žinau ir daugiau - pvz. kad Lietuvoje su rinkimais vyks rerendumas dėl "Lenkijos Vilnijoje" įkūrimo, kurio rezultatus pripažins ir Lenkija, ir Lietuvos "valdžia". Tada kils ekonominė politinė krizė su bankų griūtimi ir atskiroms Lietuvos dalims "strateginiai partneriai" ir ES suteiks savo protektoratą. O tada ir įvyks ES arbitražas, svarstantis įvairių suinteresuotųjų interesus Lietuvos teritorijos atžvilgiu. Tai man sakė mano draugai lenkai, paminėję, kad bus peržiūrima ir "lenkiškos žemės" aplink Vilnių, dabar priklausančios sodininkams ir persikėlusiems, nuosavybė. Jei sužinosit, kad referendumas dėl "lenkų autonomijos" tikrai vyksta, skubiai atsiimkit indėlius iš bankų bei iškeiskit litus, nes toliau bus ir kita mano paminėtų įvykių seka, aš pažadu.
Čia forume perskaičiau demagogo taisykles, tada S.K.Murzos "Manipuliacija sąmone" ir bandau pagal ten esančias rekomendacijas reaguot į oponentų tipo L.Donskis ir lenkų organizacijos "Lietuvos žydų sąjunga" skleidžiamas "tiesas". Juk svarbu, ne kaip norėta pasakyti, o kaip suprasta ir perskleista toliau. Aš stengiuosi, kad ir kiti suprastų ne taip, kaip siekia kai kurių valstybių agentūros. Gal dar Izraelis kai kuriems savo agentams algas sumažins už blogą darbą?
Kęstas 40 m.

2012-01-26 22:03:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Pritariu komentatoriams ir primenu: žodis žydas pas mus atėjo iš rusų kalbos, kur reiškia blogą žmogų (nemaišyti su judėjais ir jehudimais).
Visokie donskiai kaip tik ir tiktų į tą sąvoką.
Todėl net neverta su jais ir jų šušara diskutuoti: jiems Lietuva - buvus nebuvus.

2012-01-28 19:13:00  

Anonymous incognito rašė...

Šiaip jūs keistas žmogus, Tomai Baranauskai, arba mažų mažiausiai nesuvokiate kas yra politika. Perskaičiau šias jūsų tiradas delfi ir čia ir man keista kodėl jūs kabinėjates kone prie kiekvieno L. Donskio žodžio jį kaltindamas dėl švietimo reformos, kai tuo tarpu švietimo reformos vykdytojas yra švietimo ministras Gintaras Steponavičius, švietimo reformą rengė Seimo švietimo komiteto pirmininkas Valentinas Stundys (jis jūsų net neminimas) ir švietimo įstatymo pakeitimo įstatymą priėmė dabartinis Seimas, dabartinė koalicija susidedanti iš TS-LKD, LS, LiCS ir valinskininkų. L. Donskis net negalėjo dalyvauti įstatymą priimant! O užsipuolate labiausiai jį. Kodėl taip neužsipuolate V. Stundžio, bendrapartiečio. Tiesa, dabar nežinau kurioje partijoje jūs T. Baranauskai esate, bet įstatymo priėmimo dieną V. Stundys buvo jūsų bendrapartietis. Taigi dvejopi standartai, veidmainiaujate. Taip, idėjinės kaltės L. Donskis neneigia, jis vienam mitinge pasisakė už švietimo reformavimą, tik tiek - pats prisipažįsta bei, ei, daugelis visuomenės veikėjų agitavo už švietimo reformą, pamenu ir Mantas Adomėnas agitavo reformuoti, daug kas ragino reformuoti: Lašas, Daujotis ir t.t.

2012-01-31 10:58:00  

Blogger Tomas Baranauskas rašė...

Incognito, straipsnio tema - ne kas kiek prisidėjo prie šios reformos, o apie tai, kaip politikas, šią reformą agitavęs, dabar bando apsimesti, kad yra niekuo dėtas. Kalba yra būtent apie tokią demagogiją, kuri paremta žmonių atminties trumpumu. Na, o Stundys nėra mano bendrapartietis: jis nėra ir niekada nebuvo tautininkas.

2012-01-31 18:57:00  

Anonymous incognito rašė...

Kaip tai nėra? Tautininkai 2008 metais, dar prieš rinkimus rudenį įsiliejo į Tėvynės Sąjungą - Lietuvos Krikščionis Demokratus. Ir iki 2011 vasaros jums Seimo švietimo komiteto pirmininkas Valentinas Stundys buvo bendrapartietis.

Antra, dėl Donskio, taigi ir rašau, kad Leonidas Donskis viso labo kažkokiame viename mitinge pasisakė už švietimo reformą. Jis tai pripažįsta, ir pats dėl tokio menko indelio apgaileistauja. Garbingas žmogus. Tačiau nei jis vykdė, nei jis derino, nei jis priėmė švietimo reformą. Tad jūsų priekaištai L. Donskiui yra nesuprantami. Daugelis šviesuomenės ragino reformos, galiu rasti dešimtis straipsnių kritikuojančių aukštojo mokslo padėtį ir raginančių reikia kažką daryti. Esamos šveitimo reformos architektai: be minėto Stundžio, dar M.Adomėnas, Gintaras Steponavičius, galų gale pats Seimas laisva valia už pakeitimus balsavęs. Prie ko čia europralamentaras?

2012-02-01 14:28:00  

Anonymous incognito rašė...

P.S. Tautininkų Sąjunga atkurta 2011 gruodžio 16 dieną. O iki 2011 birželio tautininkai buvo toje pačioje frakcijoje su TS-LKD Seime. Kaip buvęs TS-LKD partietis turėtumete jausti kaltę ir jūs.

2012-02-01 14:33:00  

Blogger Tomas Baranauskas rašė...

Taigi, Incognito, dabar jau teisingai pasitaisei - buvęs bendrapartietis, o ne esamas. O nebėra bendrapartietis kaip tik todėl, kad tautininkų pasipriešinimas visoms kubilistinėms iniciatyvoms galiausiai baigėsi frakcijos lyderių pašalinimu iš partijos ir buvo galutinai įsitikinta, kad joje vykstančių neigiamų procesų nebeįmanoma paveikti iš vidaus. Tautininkai, beje, kol dar buvo toje partijoje, bandė stabdyti, švelninti tos reformos kvailiausias vietas, aišku, su 2 mandatais beveik nieko padaryti negalėjo. Bet mes nevažinėjome po Lietuvą ir neaiškinome, koks tai gėris ir kaip reikia įveikinėti dėl jo universitetų "biurokratinį" pasipriešinimą. O europarlamentars čia prie to, kad jis dirbo šios reformos agitatoriumi ir visa tai darė, kas ir surašyta straipsnyje.

2012-02-01 14:50:00  

Anonymous incognito rašė...

Matau kaip nesuprantate taip ir nenorite suprasti. Paskutinį kart aiškinu. Reformos įstatymas buvo priimtas 2009-04-30. Tuomet jūs ir buvote bendrapartietis su V. Stundžiu. Net apsiribojus tautininkais, ar seimūną Gintarą Songailą pažįstate? Neabejoju, kad taip. Taigi ar įstatymo priėmimo dieną įspėjote G. Songailą protestuoti prieš įstatymą? Apskritai ar bandėte įtakoti kolegas? Ar, pavyzdžiui, pasiūlėte G. Songailai apsipilti benzinu ir grąsinti pasidegsiant jei įstatymas bu priimtas. Būtų bent nukėlę balsavimą...

Yra juokinga ir absurdiška kaltinti L. Donskį nepasisekusia švietimo ar aukštojo mokslo reforma, nes ne jis ją vykdė, ne jis organizatorius, ne jis priėmė įstatymus. Taškas. Daugelis agitavo už reformas, kur kas daugiau nei L. Donskis. Kartoju, galiu patekti straipsnių raginančių reformuoti aukštąjį mokslą pradedant jūsų buvusiu bendrapartiečiu Mantu Adomėnu ir aš nemačiau žiniasklaidoje argumentuoto atkirčio parodančio reformos ydingumą iš tautininkų frakcijos TS-LKD sudėtyje... Taigi jūsų pasipriešinimas yra įsivaizduojamas.

Lietuvas gyvena permanentinės švietimos refomos būklėje dar nuo 1989 metų, dar nuo tautinės mokyklos kūrimo, kurios iniciatorė buvo Meilė Lukšienė. Egzaminų tvarka keisdavosi sulyg kiekvienu nauju ministru, mokamo aukštojo mokslo bazė vis plečiama, materialinė bazė susidevėjusi, mokslo darbų plagijavimas toleruojamas, bet jūs radote atpirkimo ožį L. Donskį kuris yra kalčiausias. Taip iš jūsų tiradų išeina. Absurdas. Kaip sakoma, dėl visko vistiek liks kaltas žydas. Jo vietoje išties jus pavadinčiau kriptofašistu.

2012-02-02 11:05:00  

Blogger Tomas Baranauskas rašė...

Incognito, nereikia laužtis pro atviras duris, įrodinėjant man Adomėno ar Stundžio kaltes. Aš neginu šių veikėjų, tiesiog jūs nesupratote apie ką buvo tema. Donskio vaidmens šioje reformoje niekaip negalima prilyginti tiesiog priklausymui partijai, kuri ją vykdė. Jo dalyvavimas reformoje buvo aktyvus, iš esmės už tai jis gavo pirmą vietą Liberalų sąjūdžio rinkimų į EP sąraše ir europarlamentaro vietą. O dabar lyg niekur nieko bando save pavaizduoti šios reformos oponentų lyderiu. Tai yra žema, ir būtent apie tai rašiau. O kad jums ne viskas žinoma apie tautininkų veiklą, tai nieko stebėtino, nes tautininkai nėra žymi jėga, apie kurią nuolat rašytų žiniasklaida. Stebina tik jūsų noras tai, ko nežinote, sutapatinti su fantazijomis. O jei jums atrodo prasminga dėl ko nors susideginti, tai - pirmyn, užuot dalinus "vertingus" patarimus kitiems.

2012-02-02 13:48:00  

Anonymous incognito rašė...

Aš ir nesiūliau susideginti, o siūliau "grąsinti pasidegsiant". Matau, vis tiek nesupratote. Žinokites. Tik nesiečiau Donskio pirmos vietos sąraše su dalyvavimu reformoje. Čia lietuviškų "partijų" bėda. Liberalai 2008 metasi tiesiog prikalbino žymų žmogų, kad jis "temptų" visą sąrašą. Beje tas pats vos neįvyko ir dabar planuojant sąrašus. Kitose partijose ko gero tas bus per šių metų Seimo rinkimus.

2012-02-02 14:13:00  

Anonymous Dar Karta rašė...

Saugios erdveis kurimas budingas ne tik Donskiui bet ir T.Baranauskui. Ar ne taip.

2012-04-13 19:11:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Tomas baranauskas apsimeta shlangu. pats tomas baranauskas buvo valdancios partijos narys kuri ir prieme nauja sveitimo istatyma.

pardon kad be lietuvybes.

2012-06-25 14:46:00  

Blogger Tomas Baranauskas rašė...

Nei tą įstatymą kada nors rėmiau, nei reklamavau, o kad tokie ir daugelis kitų negerų dalykų tos partijos buvo daromi, tai todėl ir nebesu jos narys.

2012-06-25 23:24:00  

Anonymous arvydas damijonaitis rašė...

Istorinio birželio 23 sukilimo metinės.Prasidėjo
šmeižto kampanija,istorijos vagys kvislingai
donskiai,zingeriai,rusiškos spec. tarnybos nerimsta,rausia melo duobę Lietuvai:

Lietuvos pilietis L.Donskis savo "herojiškame pasakojime apie sąžinę",Delfi.lt,
pasiūlė mano močiūtei Sofijai Binkienei (poeto Kazio Binkio žmona)
pastatyti paminklą. Šis jo
pasiūlymas, jo demagogiškų "filologiškų " samprotavimų apie J.Brazaitį
kontekste,man priminė vieną personažą iš indiško filmo,kuriam vis
kažkas įspirdavo į užpakalį,nes buvo vagis...Melas - vagystė dvasiniame
pasaulyje. Antro pasaulinio karo metais močiūtė Sofija Binkienė,mano
mama Irena Damijonaitienė ( ryšininkė su getu) slėpdavo geto žydus
mūsų namuose Kaune.S.Binkienės žentas Kęstutis Damijonaitis,VDU
studentas,užsirišęs baltą raištį,1941 birželio 23 d,šturmavio rusų
okupantų ginklų sandėlį Žaliakalnyje. Prasidėjus siaubingai sovietinei
okupacijai,raudonieji naciai (NKVD-KGB,50 proc. žydų tautybės vadovų)
Sofijos Binkienės sūnų pasodino į Lūkiškių kalėjimą,poto išvežė į
koncentracijos stovyklą . Ką nutyli gudruolis L.Donskis? Būtina
pasipriešinti antilietuviškai rusiškų ( ir donskiškų ) spec tarnybų
kampanijai,artėjant istoriniam birželio 23 sukilimo metinėms.Kažkokie
lietuvių ISTORIKAI mulkiai (iš sovietinės okupacijos paveldėjom)
nustatė "žydšaudžių" pavardes,prieš pat minėtas metines..Tai yra
propogandinis triukas,nes sovietinės okupacijos metu milijonas
lietuvių yra nužudyta.Taip vadinamų "žydų" tarpe buvo žudikų
fanatikų,lietuvšaudžių (NKVD-KGB buvo apie 50 proc. žydų tautybės
darbuotojų). LIETUVIU TAUTOS BUDELIAI -žydų tautybės lietuvšaudžiai,
sovietų saugumo karininkai, nuo 1945 metų vadovavo sunaikinant
Lietuvoje per milijoną lietuvių.Ne tik Lietuvoje siautėjo NKVD-KGB.
Pavyzdžiui,Holodomor
metu buvo numarinta badu 11 milijonų Ukrainos valstiečių,tuo metu Kremliuje
"darbavosi" 80 proc žydų tautybės Rusijos vadovų.

2012-07-07 08:23:00  

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis

 
Lietuvos.istorija.net
Lituanistica
Lietuviai ir lietuvių kalba LDK laikais *
Литовцы и литовский язык во времена ВКЛ

KLEINLITAUEN
Ein Provinz im Ostpreußen
Lietuvos istorijos kalendorius
Svarbiausi kiekvienos dienos Lietuvos istorijos įvykiai
Publicistika
Istorinė publicistika Interneto portaluose
Politika
Iš dabarties istorijos

Literatūra
Kūryba istorine tema
Alkas.lt - Naujienos
Voruta.lt - Naujienos